FURNITURE / Chairs and Stools / Stool 9255040
*
nr 925 5040
STOOL
1950s, AWAB,
50-tal, AWAB
Estimate:
800
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday November 17 2014
at 19:02:49
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/11 12:51:24
1
500 kr
3/11 18:37:54
2
600 kr
3/11 19:01:27
3
700 kr
12/11 19:36:54
4
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 17
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: awab karmstol karmstolar kökspall stol stolar
-
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo". AB OH S..//
Present: SEK 7400
Auction ends
today
19 jan at 21:17
-
8096 ARMCHAIRS
one pair, vit tygklädsel, löstagabar sits,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:42
*
STOOL
Read more about 50/60-tal
nr 925 5040
STOOL
1950s, AWAB,
50-tal, AWAB
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 800 |
| Auction date: |
Monday November 17 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 3/11 12:51:24 | 1 | 500 kr |
| 3/11 18:37:54 | 2 | 600 kr |
| 3/11 19:01:27 | 3 | 700 kr |
| 12/11 19:36:54 | 4 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 17
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: awab karmstol karmstolar kökspall stol stolar
-
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo". AB OH S..//
Present: SEK 7400
Auction ends
today
19 jan at 21:17 -
8096 ARMCHAIRS
one pair, vit tygklädsel, löstagabar sits,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:42



